HEZKÝ VĚCI

21.10.2016

Takové malé hezké déja vu

Jako každá, nebo vlastně skoro každá, malá holka jsem milovala panenky. S kamarádkou jsme pro ně vymýšlely různé módní kreace a dokonce jsme se časem kvůli nim naučily háčkovat, plést a šít. Kromě těch klasických jsme mívaly i papírové panenky. Byly zalisované v archu spolu s pár oblečky, stačilo je vystřihnout a módní přehlídka mohla začít. To nám samozřejmě nestačilo, takže jsme si na ně začaly malovat další oblečení. Asi proto umím celkem obstojně kreslit.

Když byla moje dcera malá, pochopitelně si také hrála s panenkami a mě napadlo, že bych jí mohla koupit i tu papírovou. Marně, vytratila se ze světa.

A teď přijde ono slíbené déja vu. Nedávno jsem otevřela e-mail, kde stálo, že je papírová panenka zase mezi námi. Sice to není moje Lýdie s mrkacíma očima (dodnes nechápu, proč se všechny moje panenky jmenovaly Lýdie) a chybí jí papírový kluk Kája (Přesně v tuhle chvíli mě zavalila hromada sentimentu, protože Kája se jmenoval podle Káji, co bydlel ve vedlejším vchodě, byl o tři roky starší, jeho máma kamarádila s tou mojí a nutila Káju, aby mě chránil. Toho se Kája zhostil s rytířskou ctí a já jsem ho pochopitelně za to milovala. Vydrželo mu to do páté třídy, kdy se pro něj holky staly obtížným hmyzem, takže i já. Naštěstí jsme se v šestce odstěhovali. Konec sentimentu…).

 

Nová ,,Paper Doll”, neboli Papírová panenka, jak se jmenuje tenhle moderní kousek, je taky hlavně modes robes, ale tentokrát je určená pro velké holky. Že ji koupím, o tom nepochybuji, že ji dám dodatečně dceři, tak o tom pochybuji dost…:-)

P.S. Abych nezapomněla…  za tímhle malým snem pro velké holky stojí návrhářka Zuzana Kubíčková a Anna Nosková z Fashionbooku. Tak dík!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *