S NADHLEDEM

30.12.2016

Horoskop 2017 – ten pravý

Štítky: , , ,

 

Věříte na horoskopy?

Hvězdy v tom mají jasno. Už vědí, jak se nám bude dařit či nedařit v příštím roce. Věděly to loni, předloni a ještě x let zpátky. Prostřednictvím horoskopů nám vzkazují, co máme dělat v lednu, co nedělat v únoru, kam se vydat v březnu, že v dubnu je lepší zůstat doma, v květnu změnit zaměstnání, v červnu otěhotnět, v červenci a v srpnu rozhodně nejezdit na dovolenou, v září to bude finanční boj, v říjnu hodně práce v listopadu se všechno začne obracet k lepšímu a v prosinci si oddychneme, protože už bude konečně klid. Co už ale hvězdy nějak zapomněly objasnit je fakt, proč v jednom časopise jejich předpověď u stejného měsíčního znamení vypadá jak vstupenka mezi smetánku a v druhém lístek ,,do pryč“, jelikož s tak hrůzyplným horoskopem vlastně ani nikde jinde skončit nemůžeme. Sázka na do třetice všeho dobrého se leckdy rovněž vymkne zdravému rozumu, tedy hlavně ve chvíli, kdy je předpověď z různých důvodů technicky neproveditelná. Tak například dneska jsem se z jednoho horoskopu dozvěděla, že zdědím po pratetě jakousi mazanici, kterou mám, dřív, než ji hodím do popelnice, odnést k odborníkovi. Což o to, klidně bych tam odnesla i pratetu, kdybych ovšem nějakou měla. A nemám ani prastrýce.

A to nenápadně pomíjím skutečnost, že pro sestavení horoskopu je důležité datum a hodina narození každého jednotlivce, jak tvrdí astrologové. Ostatně, ani redaktorky různých tištěných i online plátků, kde tyhle jediné, nefalšované a pravdivé horoskopy poměrně často vznikají, si s těmito dvěma veličinami příliš hlavu nelámou. Hlavně aby tam byla láska, peníze, nezapomenout udělat trochu bubu stran vztahové problematiky, zdraví a je hotovo…

Věřit či nevěřit, věčná otázka. A hlavně čemu a komu. Osobně si myslím, že člověk by měl věřit především sám sobě, a pak taky těm, které má rád.

Ten nejlepší a nejpravdivější horoskop je totiž ten, který si sestavíte jenom vy sami. Naplánujte si rok 2017 plný dobrých věcí, lidí i skutků. Uvidíte, že bude stejně dobrý jako věci, které uděláte nejenom pro sebe, ale i pro ostatní….

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *