NA CESTÁCH

27.12.2017

Na hory s lyžemi i správnou kosmetikou

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Miluju hory, obzvlášť ty zimní. Kromě lyžařské výbavy ale hážu do batohu i pár kosmetických vychytávek, za které mi moje citlivá pleť poděkuje.

Jde o to, že pokožka v zimě produkuje míň mazu, který ji chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Jenže na horách se dá předpokládat, že tam občas bude foukat vítr a pořádně mrznout. A když se vám takový nečas opře do nesprávně ošetřených tváří, budete je mít sice jako slabikáře, jak říkávala moje babička, ale můžete čekat i lišej, popraskané žilky nebo ekzém. Mně se osvědčil krém s obsahem bambuckého másla od TOPVET. A protože mám opravdu dost citlivou pleť, vybrala jsem si kombinaci s Aloe Vera, která ji krásně zklidní.

topshbw_kbob40_03__7

Okolí očí

Citlivé partie kolem očí vyžadují obzvlášť v zimě důkladnou péči. Jde o to, že UV záření má na horách pořádnou sílu a jak už jsme zmínili, pleť na obličeji produkuje málo chránícího mazu, bohužel nejméně právě v okolí očí. Fajn jsou výživné krémy s UV filtrem. Mimochodem, paseku na pokožce umí udělat slzící oči, a to nejenom ve větru, ale i v mrazu. To je důvod, proč jsem si pořídila také kosmetickou vazelínu, kterou stačí lehce nanést kolem očí.

bione-cosmetics-lavender-kosmeticka-vazelina-s-levanduli___13

Balzámy na rty

Zima na horách a citlivé rty je teoreticky neslučitelná dvojka. Rty nemají žádné mazové žlázy, takže je mráz dokáže vysušit do té míry, že se loupou a praskají, což je poměrně bolestivá záležitost. Prakticky se ale tahle situace dá zvládnout s pomocí vyživujícího balzámu nebo jeleního loje. Ideální je používat ho několikrát denně. Jelení lůj se prodává v tyčinkách, balzámy také v krabičkách. Na hory je šikovnější tyčinka, se kterou si natřu rty i na lanovce. Mám ráda tenhle od Nuxe, protože kromě bambuckého másla je v něm i med.

nuxe-reve-de-miel-balzam-na-rty-v-tycince___17

Pozor na ruce

Sice na horách nosím rukavice, ale často jenom při lyžování, což zrovna nestačí. Mám šikovnou malou tubičku krému na ruce, kterou s sebou tahám celý den v bundě a ruce mažu při jakékoli příležitosti. Na noc používám o něco mastnější krém na ruce, který ty moje dá do rána dohromady. Oblíbila jsem tohohle ,,Francouze”, nejenom proto, že voní galskou růží, ale taky pro bambucké máslo a olivový olej.

roger-gallet-rose-krem-na-ruce-a-nehty-s-bambuckym-maslem-a-extraktem-z-ruzi___12

UV faktor

Nezbytný doplněk krémů na lyže, obzvlášť když vyrážíte někam, kde je vysoká pravděpodobnost slunečního svitu i v zimním období. Mně se osvědčil tenhle

collistar-sun-protection-krem-na-opalovani-proti-starnuti-pleti-spf-15___17

Všechny krémy bez problémů koupíte v e-shopu Notino.cz.