S NADHLEDEM

20.12.2016

Jóga vás zklidní…

Štítky: , , ,

Tklivá hudba, jogín stojící na jedné noze asi tak ,,sto let”, soustředění do vlastního nitra a spousta dalších superlativů na téma jóga, jak ji znáte z filmů, je bohapustá teorie. V praxi se přiřítíte na hodinu cvičení s jasnou myšlenkou, že tohle přece dáte, když se všechny ásany cvičí hlemýždím tempem, tedy minimálně v televizi to přece říkali, takže žádná křeč a vzrůšo, což je pozitivní, protože se zklidníte, protáhnete, samozřejmě svým tempem, a všechno bude fajn. Milá paní trenérka lapí nováčka, tedy vás, vše vysvětlí a ujistí, že to prostě dáte. Ještě pořád si tohle myslíte až do prvního tónu cvičební hudby, za kterou by se nemusel stydět ani taneční DJ světového formátu. Kde jsou, sakra, něžné zvuky meditační hudby, která přece k józe patří. Chtělo by se říci slovy jedné dětské říkanky, voda je vzala.

A sedneme si, zvolá trenérka. No fajn, tak přece jenom klidové cvičení, napadne vás. Až na to, že půlhodina v tureckém sedu vám odrovná už tak zpuchřelé kyčle, takže ve finále máte strach, aby vás cvičitelka nemusela rozplétat, případně rovnou koulet v tureckém sedu domů.

Tak úplně košer není ani tempo, nadechnout, unožit, zanožit, přednožit, vydechnout, předklonit, zaklonit, lítají povely jeden za druhým, až nabudete dojmu, jestli dotyčná cvičitelka nepracuje ve výkonu, tedy čím víc povelů, tím více odměn. Klidně se můžete jít podívat na rozvrh tělocvičny, jestli jste správně a nespletli jste si třeba hodinu. Naděje přece umírá poslední. V tomto případě ovšem umřela už ve chvíli, kdy vás vůbec napadlo se této akce sedřizeměkůži vůbec zúčastnit. Po určité době se tak zcela logicky začnete dívat na hodiny. A ve zpocené hlavě, to nemluvě o těle koupajícím se ve vlastní šťávě, se vám honí jediné:  ještě deset minut, ještě pět minut, ještě 2 sekundy… a KONEC!

P. S.: Vlastně ano, jóga vás zklidní, přesněji řečeno umrtví až do stavu naprosté katatonie, kdy je vám naprosto fuk, jestli žijete, natož myslíte. Takže, Namasté…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *