Bezva knihy

28.12.2017

Kniha Falešná Pařížanka – o módě jinak

Štítky: , , , , , , ,

Mám ráda módu. Nadčasovou, minimalistickou, elegantní. Nosím oblečení, které by se dalo označit výstižným – držák, protože nikoli pouze po jednom, ale po desítkách dalších vyprání vypadá stále jako nové. Můj šatník se dá v pohodě zavřít a někdo by dokonce možná řekl, že to v něm vypadá, jako by se jím prohnal vítr. Nikoli. Je ,,jenom“ promyšlený, kombinovatelný a postavený tak, aby mě pokud možno každý den bavil. Líbí se mi Slow Fashion, takže když jsem v souvislosti s ním narazila na jméno Kamila Boudová a knihu Falešná Pařížanka, neodolala jsem. Tahle kniha totiž není jenom o módě, nebo vlastně ano, ale bez pozlátka a příkras pro diváka, ale pěkně zevnitř odhaluje podivné praktiky módního průmyslu a rychloobrátkovou záležitost, která z tvůrčí záležitosti dělá pořádný konzum.

S humorem

Tak přistupuje módní expertka Kamila Boudová k vyprávění o svém životě v Paříži. Už od malička snila o hvězdné kariéře světoznámé návrhářky. Módní návrhářství dokonce vystudovala, posléze se odstěhovala do Londýna a následně za velkou slávou do Paříže. Jenže místo skvělého života v hlavním městě módy se pustila do předem prohraného boje o získání statutu Pařížanky a uznání společnosti. Na pokraji osobního bankrotu i fyzických sil se tak rozhodla otočit kola osudu a stát se Falešnou Pařížankou. Přestat slepě následovat místní nesmyslné společenské konvence a začít určovat vlastní pravidla hry. Své zkušenosti zveřejnila formou vtipných a nezaměnitelně osobních sloupků v Pravém domácím časopise, odkud byl už jen krůček k vlastní knize.

Autorka se nesoustřeďuje pouze na módu, ale líčí různé historky ze života v zahraničí, svoje hipsterské pokusy o začlenění do davu, ze kterého bude stejně vždycky vyčnívat. Knihu doprovázejí její vlastní půvabné ilustrace, které dotvářejí obrázek o tom, že i když se v životě někdy něco nepovede, rozhodně to neznamená konec světa, ale naopak je důležité hledat nové cesty nejenom k vysněnému cíli, ale leckdy i k vlastnímu já.

Kniha udělá radost nejenom vám, ale i mamince, sestře, kamarádce… A koupíte ji na bux.cz.